Üniversite Öğrencilerine Özel Hazırlık Atlama Kursları. Sadece DDM'de

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Proficiency Hazırlık Kursu

Proficiency Sınavlarına Garantili Hazırlık, Proficiency Seviye Tespit ve Deneme Dersi İçin Hocalarımızla Tanışın
DDM Logo
Resim
Resim

’’2016 YILI BAŞARI ORANIMIZ %90 DIR’’

’’2016 YILINDA DA ÜNİVERSİTE HAZIRLIĞI EN ÇOK BİZ GEÇTİK’’

Yeditepe İTÜ
59 öğrencide 54 başarılı33 öğrencide 29 başarılı
Işık ODTÜ
28 öğrencide 19 başarılı11 öğrencide 9 başarılı
Maltepe YTÜ
39 öğrencide 34 başarılı9 öğrencide 7 başarılı
Bahçeşehir Sabancı
44 öğrencide 39 başarılı37 öğrencide 35 başarılı
Boğaziçi Marmara
14 öğrencide 11 başarılı7 öğrencide 6 başarılı
Kadir Has Bilgi
26 öğrencide 23 başarılı34 öğrencide 31 başarılı

Dünya Dilleri Merkezi olarak üniversitelerin ingilizce hazırlık atlama, hazırlık bitirme ve yüksek lisansa kabul sınavlarına yönelik en fazla 8 katılımcıdan oluşan grup derslerimiz veya birebir özel ders programlarımız bulunmaktadır.

Dünya Dilleri Merkezi’nde, 12 ya da 15 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine maksimum 6 kişilik özel gruplarda öğrencilerimizle birebir ilgilenme imkanı yaratmaktayız ve bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturmamaktayız.

2 veya 3 kişilik eşit İngilizce düzeyde olan öğrenciler için gruplar veya birebir özel dersler ile sizi Proficiency sınavlarına garantili olarak hazırlamaktayız.

Gruplardaki katılımcıların dil beceri düzeyinin homojen olması ve sınav türünün aynı olması esastır ve gruplar seviye tespit sınavı sonucuna göre ve ilgili üniversiteye göre oluşturulur. Her katılımcı ayrı ayrı yazılı ve sözlü sınava tabi tutulur.

Derslerin içeriği şöyledir: Okuma bölümü için okuma teknikleri ve kelime hazinesi geliştirilir, yazma bölümü için gramer, format ve noktalama işaretleri üzerinde çalışılır, dinleme ve konuşma bölümleri için katılımcının dile yatkınlığı ve alışkanlığı arttırılır. Bunların yanında önemli olarak, karşılaşılacak soru türleri üzerine çalışılır ve düzenli olarak deneme testleri yapılır.

13 yıllık tecrübemiz ve akademik başarısı tescilli eğitmenlerimizle öğrencilerimizi PROFICIENCY sınavlarına hazırlamaktayız. Programda kullanılacak tüm ders materyalleri DDM tarafından öğrencilerine ücretsiz olarak verilmektedir.

PROFICIENCY Nedir?

Proficiency (Yeterlik) sınavı, üniversitelerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır.

Bazı üniversiteler (Boğaziçi gibi), dinleme yetisini test ederken bazı üniversiteler (İTÜ gibi) bu bölümü sınavlarına dâhil etmeyebiliyorlar.

Yapılacak en akıllıca işlerden birisi, başvurulan üniversitenin Proficiency sınav örneklerini önceden edinip sınav öncesinde en az 10 deneme sınavı çözmektir.

Proficiency, TOEFL gibi standardize edilmiş bir sınav değil; aksine kurumsal bir sınav olduğundan her üniversite kendine göre bir yeterlik ister. İTÜ Yeterlik sınavına hazırlanmak Boğaziçi’nin sınavına hazırlanmakla eş değildir ya da YTÜ’ye hazırlandığınız tekniklerle İTÜ’ye hazırlanamazsınız. Yani, hazırlanırsınız fakat sonuç sizi memnun etmeyebilir!

Bilkent Üniversitesi için orta seviye bir temelle kendi kendine çalışmak yetersiz olabiliyor. Ciddi bir kursa yazılmak şart oluyor. Hatta bazıları bu kadar uğraşacağıma diğer sınavlara hazırlanıp, biraz speaking çalışıp TOEFL sınavından 71 (IBT), 173 (CBT), IELTS sınavından 6.0, FCE sınavında C alarak bağlı oldukları fakültelere geçerler.